Pojkar 2007 svår - Lördag 6/10 - Söndag 7/10

Plan 1-2-3 = Anders Ljungsteds gymnasium konstgräs, elljus

Plan 4-5-6 = Anders Ljungsteds gymnasium naturgräs, ej elljus

Plan 7-8 = Ryds Konstgräs

GRUPP A

Omgång   1  - lördag           
Sollentuna FK Tegelhagen vit - Hammarby IF   Plan 1 10.00
Oskarshamns AIK - Stureby SK blå     Plan 1 10.30
IF Brommapojkarna Svart - Tranås FF     Plan 1 11.00
IF Brommapojkarna Röd - IK Tord     Plan 1 11.30
             
Omgång   2 - lördag           
Hammarby IF - Stureby SK blå     Plan 2 12.00
IK Tord - Oskarshamn Plan 2 12.30
Stångebro vit/blå- Sollentuna Vit     Plan 2 13.00
IF Brommapojkarna Röd - Ängby IF     Plan 2 13.30
             
Omgång  3 - lördag           
Stångbro U vit/blå - Hammarby IF     Plan 3 15.00
Stureby SK blå - IK Tord       Plan 3 15.30
Sollentuna FK Tegelhagen vit - IF Brommapojkarna Röd Plan 3 16.00
Oskarshamns AIK - Ängby IF     Plan 3 16.30
             
Omgång   4 -lördag/söndag         
Hammarby IF - IK Tord       Plan 4 17.00
IF Brommapojkarna Röd - Stångbro UnitedVit/blå   Plan 4 17.30
Ängby IF - Stureby SK blå (sön)     Plan 1 09.30
Oskarshamns AIK - Sollentuna FK Tegelhagen vit (sön) Plan 3 09.30 
             
Omgång   5 - söndag           
Stångbro UnitedVit/blå - Oskarshamns AIK   Plan 5 10.00
IK Tord - Ängby IF       Plan 5 10.30
IF Brommapojkarna Röd - Hammarby IF   Plan 5 11.00
Stureby SK blå - Sollentuna FK Tegelhagen vit   Plan 5 11.30
             
Omgång   6 - söndag           
Hammarby IF - Ängby IF       Plan 6 12.00
Oskarshamns AIK - IF Brommapojkarna Röd   Plan 6 12.30
Sollentuna FK Tegelh vit - IK Tord     Plan 6 13.00
Stureby SK blå - Stångbro UnitedVit/blå   Plan 6 13.30
             
Omgång   7  - söndag           
Oskarshamns AIK - Hammarby IF     Plan 7  14.00
Ängby IF - Sollentuna FK Tegelhagen vit   Plan 7  14.30
IF Brommapojkarna Röd - Stureby SK blå   Plan 7  15.00
IF Brommapojkarna Svart - Vasalund Kista    Plan 7  15.30

 

Plan 1-2-3 = Anders Ljungsteds gymnasium konstgräs, elljus

Plan 4-5-6 = Anders Ljungsteds gymnasium naturgräs, ej elljus

Plan 7-8 = Ryds Konstgräs

GRUPP B

Omgång   1  - lördag       
Jönköping Södra IF - IFK Haninge   Plan 8 10.00
Räppe GOIF - Vasalund Kista    Plan 8 10.30
AIK - Sollentuna FK tegelhagen svart   Plan 8 11.00
Ängby IF - Stångbro UnitedVit/blå   Plan 8 11.30
         
Omgång   2 - lördag       
IFK Haninge - Vasalund Kista    Plan 1 12.00
Sollentuna FK tegelh svart - Jönköping Södra IF   Plan 1 12.30
IF Brommapojkarna Svart - AIK   Plan 1 13.00
Tranås FF - Räppe GOIF   Plan 1 13.30
         
Omgång  3 - lördag       
Sollentuna FK tegelhagen svart -IFK Haninge   Plan 2 15.00
Vasalund Kista  - Tranås FF   Plan 2 15.30
Räppe GOIF - AIK   Plan 2 16.00
Jönköping Södra IF - IF Brommapojkarna Svart   Plan 2 16.30
         
Omgång   4  lördag       
IF Brommapojkarna Svart - Sollentuna FK tegelhagen svart Plan 3 17.00
IFK Haninge - Tranås FF   Plan 3 17.30
AIK - Vasalund Kista    Plan 3 18.00
Räppe GOIF - Jönköping Södra IF   Plan 3 18.30
         
Omgång   5 - söndag       
IF Brommapojkarna Svart - IFK Haninge   Plan 4 10.00
Tranås FF - AIK   Plan 4 10.30
Sollentuna FK tegelhagen svart - Räppe GOIF   Plan 4 11.00
Vasalund Kista  - Jönköping Södra IF   Plan 4 11.30
         
Omgång   6 - söndag       
Räppe GOIF - IF Brommapojkarna Svart   Plan 5 12.00
IFK Haninge - AIK   Plan 5 12.30
Jönköping Södra IF - Tranås FF   Plan 5 13.00
Vasalund Kista  - Sollentuna FK tegelhagen svart   Plan 5 13.30
         
Omgång   7  - söndag       
AIK - Jönköping Södra    Plan 6 14.00
Räppe goif - haninge    Plan 6 14.30
IK Tord - Stångbro U vit/blå   Plan 6 15.00
Tranås FF - Sollentuna FK tegelhagen svart   Plan 6 15.30